PERSONEL SAĞLIĞINDAN ÖDÜN VERİLMİYOR


Tepebaşı Belediyesi, koronavirüs ile mücadele çalışmalarına aralıksız şekilde devam ederken, belediye personelinin dezenfeksiyon ve hijyen önlemleri de ihmal etmiyor.

Tepebaşı Belediyesi ilçe genelinde gerçekleştirdiği temizlik çalışmalarını hız kesmeden sürdürürken, çalışmalarda görevli personel için alınan sağlık önlemleri de ihmal edilmiyor.

Maske ve eldiven takarak işbaşı yapan personelin, mesai başı ve sonunda ateş ölçüm kontrolleri yapılıyor. Gerekli önlemleri alan temizlik personeli, görev bitiminde ise yaya dezenfeksiyon ünitesine girerek dezenfekte oluyor. Personel görev yerlerine giderlerken de sosyal mesafeyi koruyarak servis araçlarına boşluk bırakacak şekilde oturuyor. Yetkililer ayrıca vatandaşların da duyarlı olmaları gerektiğini ifade ederek çevrenin temiz tutulması konusunda herkese görevler düştüğünü hatırlatıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, toplum sağlığı konusunda çöplerin ayrıştırarak ve zamanında çıkarılmasının da önemli olduğunu belirtiyor.

Kullanılmış eldiven ve maskeler

Yetkililer ayrıca vatandaşlarca kullanılan eldiven ve maskelerin herhangi bir yere bırakılmaması gerektiğini, bu malzemelerin tıbbı atık sınıfına girdiğini de ifade etti.

Kullanılmış maske ve eldivenlerin, dezenfektan ile tehlikesiz hale getirilebileceğini kaydeden yetkililer, 1 litre suya 1 yemek kaşığı çamaşır suyu eklenerek dezenfektan elde edilebileceğini de hatırlattı. Kullanılmış eldiven ve maskelerin, dezenfektan içinde yarım saat bekletilerek tehdit dışı kalacağını kaydeden yetkililer, malzemelerin bu aşamadan sonra poşetlenerek çöpe atılmasının sağlıklı olacağına dikkat çekiyor.

iletişim Adres


Tepebaşı Belediyesi
Hizmet Binası

Hoşnudiye Mah. Şahin Cad. No:84
Tepebaşı / Eskişehir
0 (222) 211 40 00 0 (222) 320 88 88 bilgi@tepebasi.bel.tr

Rakamlarla Tepebaşı

Başa Dön