Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü

Serkan ŞENGÜL
Serkan ŞENGÜL

Serkan ŞENGÜL

Kültür ve Sosyal İşler Müdürü

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Tepebaşı Belediyesi bünyesinde kurulmuş olup, Tepebaşı Belediye sınırları içerisinde tarihi, kültürel, eğitici ve sanata yönelik, iç ve dış turizm ile ilgili her türlü kültürel etkinliklerde bulunmak üzere kurulmuştur.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü duyarlı, bilinçli ve eğitimli bireyler yetiştirmek üzere çocukluktan itibaren destek olur. Müdürlüğe bağlı olarak 3 çocuk merkezi, 2 gençlik merkezi, 1 karikatür evi, 1 kültür merkezi, 1 sanat merkezi, 1 meslek edindirme kurs merkezi, 1 çocuk senfoni orkestrası eğitim ve çalışma merkezi ve kırsal bölgelerde konuşlandırılmış 6 belde evi hizmet vermektedir. Çocuk Merkezlerinde eğitsel alanda çocuklara destek sağlar. Düzenlenen eğitici seminerler ve toplantılarla ailelere destek vererek çocuklara karşı duyarlılık geliştirmeye çalışır. Yapılan gezilerle de çocukların aileleriyle kaliteli zaman geçirmesine olanak tanır.

Gençlik Merkezlerinde gençlerin boş zaman etkinliklerini kültürel, sanatsal ve sportif anlamda değerlendirebileceği alanlar yaratır. Aynı zamanda bilgi ve beceri sahibi olmaları yönünde ileri adımlar atar. Eğitim kurumları ile işbirliği içerisinde düzenlenen sempozyum, konferans, seminerlerle gençliğin geleceğini doğru ve bilinçli bir şekilde yönetebilmesi yolunda yönlendirme sağlar.

Bölgede yaşayan her yaştan kişinin sağlıklı bir yaşamı sürdürebilmesi için kurslar açarak, bireylerin sportif faaliyetlerden faydalanmasını sağlar. Düzenlediği turnuva ve yarışmalarla spor organizasyonlarını destekler. Ulusal bayramlarda, önemli tarihlerde ve topluma mal olmuş kişiler için anma törenleri, festival, etkinlik ve şenlikler düzenleyerek toplumsal değeri yaşatmaya çalışır.

Ulusal ve uluslararası festival, sergi, şenlik, tiyatro, konser, Sanat Çalıştayı, Eskişehir Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu vb. etkinlikler düzenleyerek 7’den 70’e toplumun her kesimine ulaşmayı hedefler. Bu kapsamda daha iyi hizmet kalitesi sunabilmek amacıyla 13’ü memur, 3’ü sözleşmeli memur, 76 hizmet alımı kapsamında çalışan personeli ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nde 92 kişi hizmet vermektedir.

Yönetmelik


Başa Dön