6 AYDA 532 HAYVAN SAHİPLENDİRİLDİ


Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezi, hayvan sahibi olmak isteyen vatandaşları sokak hayvanları ile buluşturmaya devam ediyor.

Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Doğal Yaşam Merkezi tarafından 2018 yılının Ocak – Haziran dönemi boyunca 373 köpek ve 159 kediyi hayvanseverler ile buluşturarak sıcak bir yuvaya kavuşturdu. Merkezde bulunan 468 köpek ve 214 kedi kısırlaştırıldıktan sonra mikroçip takılarak alındıkları yerlere bırakıldı. Öte yandan, 590 köpek ve 323 kediye kuduz aşısı yapılırken 424 sokak hayvanı da tedavi edilerek sağlığa kavuşturuldu.

VATANDAŞLARIN İLGİSİ YOĞUN

            Doğal Yaşam Merkezi’nde uzman veterinerlerin gözetiminde sağlığına kavuşan kedi ve köpeklere, Eskişehirliler yoğun ilgi gösteriyor. Son olarak sokakta bulunan ve merkezde aşıları yapılan 1,5 aylık yavru kedi, Lütfiye Dağdeviren tarafından sahiplenildi. Torunu İrem Dağdeviren istediği için yavru kediyi sahiplendiklerini ifade eden Lütfiye Dağdeviren, kendisinin de kedileri sevdiğini ifade etti.

            Üniversite öğrencisi Hasan Çoban ise 1 yaşındaki bir diğer kediyi sahiplenmesinin ardından, “Bu kedi oturduğum apartmanın önündeydi ve zor durumdaydı. Sanırım annesi besleyemediği için kötü haldeydi. Ben de ne yapabileceğimi düşündükten sonra aklıma Tepebaşı Belediyesi’nin barınağı geldi. Buradakiler sağ olsunlar ilgilendiler ve tedavisini yaptılar, kısırlaştırdılar. Ben de kediyi sahiplenmek istedim ve bakımını üstlendim. Sokaklarda onlarca kedi aç, bakıma ve sevgiye muhtaç. Pet shoplardan almaktansa bu şekilde sahiplenilmesinin daha doğru olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

iletişim Adres


Tepebaşı Belediyesi
Hizmet Binası

Hoşnudiye Mah. Şahin Cad. No:84
Tepebaşı / Eskişehir
0 (222) 211 40 00 0 (222) 320 88 88 bilgi@tepebasi.bel.tr

Rakamlarla Tepebaşı

Başa Dön