TEPEBAŞI BELEDİYESİ SPOR İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN MAYIS – EYLÜL AYLARI ARASINDA DÜZENLENECEK KAMP ETKİNLİKLERİ

Tepebaşı Belediyesi Kamp Etkinlikleri Mayıs ayından başlayarak Eylül ayının sonuna kadar icra edilecektir. Tüm kamplar temalı olacak şekilde planlanmıştır ve içerik olarak her yaştan tüm doğaseverlere hitap edecektir. 18 yaş altı katılımcıların aileleri ile gelmeleri gerekmektedir.

Kamplarda çadır, uyku tulumu, mat vb. malzemeler misafirler tarafından getirilecektir. Kamp alanında sadece çadır kampına izin verilmektedir. Aydınlatma ve şarj noktaları dışında alanda elektrik bulunmamaktadır. Tuvalet ve su ihtiyacı seyyar tuvalet ve su tankeri vasıtasıyla görülecektir. Kampçıların kampın süresine ve içeriğine göre kendi yiyecek ve içeceklerini getirmeleri gerekmektedir. (Detaylar için iletişim numarasından bilgi alınabilir) Etkinlikler süresince bölgede bir ambulans ve acil müdahale ekibi hazır bulundurulacaktır. Yakılacak ateşler için özel bahçe şömineleri (ayaklı, ateşin yayılmasını, külün etrafı kirletmesini engelleyen) kullanılacak, yangına karşı kritik noktalara YSC’ler (Yangın Söndürme Cihazı) yerleştirilecektir. Bunların dışında kamp alanında ısınma veya yemek pişirme maksadıyla ateş yakmak kesinlikle yasaktır.

Kamp alanının kullanım günlerinde alan sorumluluğu Tepebaşı Belediyesi Spor Müdürlüğünde olacaktır. Etkinliklerle ilgili detaylı bilgi belediyenin sosyal medya hesaplarından, hazırlanacak broşürlerden veya 0530 158 34 28 numaralı idari birim numarasından alınabilecektir. Tüm kayıtlar, aşağıda linki paylaşılacak olan internet sayfası üzerinden yapılacaktır.

Aşağıda yazılı olan planlı kamplar dışında: Teknik Üniversitesi İzci Kulübü, Organize Sanayi Bölgesi Motivasyon Kampları, TMMOB ile de kamplar ve özel gün ve hafta kampları da planlanacaktır.

Gençlik Kampı

Cumartesi öğlen kampa giriş yapılacak, yerleşim sonrası dart, jenga ve voleybol etkinlikleri yapılacaktır. Akşam canlı müzik dinletisi gerçekleştirilecek, müzik sonrası doğa temalı bir film izlenecektir. Pazar sabah 4 km’lik trekking parkuru yürünecek, sonrasında faaliyet sona erecektir.

Çevre Haftası ve Bisiklet Kampı

Bisiklet dernekleri kendileri Cumartesi öğlene doğru kampa gelecek, güzergâhı bisikletle gelemeyecek olan diğer katılımcılar öğlen otobüsle bölgeye intikal edecek ve kamp öğleden sonra başlayacaktır. Akşam bisiklet ile ilgili sinema gösterisi yapılacak, ertesi sabah yoga sonrası kamp sona erecektir.

Sanat Kampı

Cumartesi sabahtan itibaren sanatçılar bölgeye yerleşecek, kamp yapacak ve günübirlik ziyaretçiler ise öğlen saatlerinden itibaren bölgeye alınacaktır.

Atölyeler içinde: Resim, Dijital Sanat atölyesi, Grafiti, Heykel, Müzik, Fotoğraf, Karikatür atölyeleri olacak, akşamında doğaçlama tiyatro gösterileri ve canlı müzik icra edilecektir.

Dağcılık Temalı Kamp

Dağcılık il temsilcileri, doğaya ilgi duyan herkes ve AKUT gibi dernekler kampa davet edilecektir. Cumartesi sabah başlayacak olan kampta denge lastiği olarak da bilinen slackline kurulacak, çeşitli yarışmalar (kaşıkla yumurta taşıma, çuvalla koşu, halat çekme vb.) düzenlenecektir. Gün içinde dağcılık söyleşileri yapılacaktır. Akşamında dağcılık temalı bir film izlenecek ve Pazar sabahı kamp sona erecektir.

Perseid Meteor Yağmuru Kampı

Meteor yağmurunun en iyi gözlenebildiği 12 Ağustos Cuma akşamı kamp başlayacaktır. Çadırı olanlar çadır kuracak, isteyenler etkinliğe günübirlik katılabilecektir. Meteor yağmuru başlamadan önce yılda bir gerçekleşen doğa olayı hakkında bir sunum gerçekleştirilecek sonrasında gözlem sabaha kadar devam edecektir. Pazar sabahı etkinlik sona erecektir.

Outdoor Şenliği Kampı

Doğa aktivitelerine ve ürünlerine merakı olan herkes için bir etkinlik olacaktır. Hedef kitle bisiklet dernekleri, motosiklet dernekleri, federasyonlar, karavan kullanıcıları, drone kullanıcıları olacaktır. Tüm bu konuları içinde barındıran firma, kurum ve kuruluşlar festivalde stantları ile yer alacaktır. Kamp Cuma sabahından başlayacak, gün boyu çeşitli yarışmalar yapılacaktır. Günübirlik ziyaretçiler için şehir merkezinden otobüs kaldırılacaktır. Ziyaretçiler ve kampçılar gün içinde firma stantlarını gezecek, hayatta kalma söyleşisine katılacaklardır. Akşam canlı müzik icra edilecektir. Etkinlik Pazar günü öğleden sonra sona erecektir.

Evcil Hayvan Bakım ve Eğitim Kampı

Kamp Cumartesi sabah başlayacaktır ve kampa isteyen herkes evinde beslediği evcil hayvanını alıp gelebilecektir. Kampa pet ürünleri satan firmalar, hayvan koruma dernekleri ve veterinerler davet edilecektir. Gün içinde veterinerler tarafından söyleşiler gerçekleştirilecek, kısa bir hayvan ilkyardım eğitimi verilecektir. Bunların dışında itaat eğitimi, klinik psikolog, hayvan hukuk danışmanı söyleşileri yapılacak, akşamında mini itaat eğitimi yarışması yapılacaktır. Cumartesi akşamı hayvan temalı bir film izlenecek, ertesi gün kamp sona erecektir.

Frig Vadisi Trekking Kampı

Cumartesi sabah katılımcılar kamp malzemelerini kamp alanına bıraktıktan sonra 10 km’lik Frig Vadisi yürüyüş rotası yürünecektir. Öğleden sonra yürüyüşçüler kamp alanına gelecekler ve kamp alanına yerleşilecektir. Akşam doğa temalı bir film gösterimi yapılacaktır. Kamp faaliyeti Pazar sabahı sona erecektir.

Spor Kampı

Sporseverlerin spora doyacakları bir kamp olacaktır. Kamp Cumartesi sabah kayıtlar ile başlayacak, kayıt sonrasında diyetisyen tarafından ölçümler yapılacak ve beslenme söyleşisi yapılacaktır. 2 gün içerisinde; atletizm söyleşisi ve 5 km'lik kros yarışması, fitness söyleşisi, dövüş sporları çalışması, fizik tedavi uzmanı söyleşisi, diyetisyen ile sporcu beslenmesi, zumba ve yoga etkinlikleri yapılacaktır. Bu aktiviteler arasında plaj voleybolu ve mini futbol turnuvaları yapılacaktır. Akşam ateş başında meditasyon yapılacaktır. Spor kampı Pazar öğleden sonra sona erecektir.

Başa Dön