TEPEBAŞI BELEDİYESİ SPOR İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN MAYIS – EYLÜL AYLARI ARASINDA DÜZENLENECEK KAMP ETKİNLİKLERİ

Tepebaşı Belediyesi Kamp Etkinlikleri Mayıs ayından başlayarak Eylül ayının sonuna kadar icra edilecektir. Tüm kamplar temalı olacak şekilde planlanmıştır ve içerik olarak her yaştan tüm doğaseverlere hitap edecektir. 18 yaş altı katılımcıların aileleri ile gelmeleri gerekmektedir.

Kamplarda çadır, uyku tulumu, mat vb. malzemeler misafirler tarafından getirilecektir. Kamp alanında sadece çadır kampına izin verilmektedir. Aydınlatma ve şarj noktaları dışında alanda elektrik bulunmamaktadır. Tuvalet ve su ihtiyacı seyyar tuvalet ve su tankeri vasıtasıyla görülecektir. Kampçıların kampın süresine ve içeriğine göre kendi yiyecek ve içeceklerini getirmeleri gerekmektedir. (Detaylar için iletişim numarasından bilgi alınabilir) Etkinlikler süresince bölgede bir ambulans ve acil müdahale ekibi hazır bulundurulacaktır. Yakılacak ateşler için özel bahçe şömineleri (ayaklı, ateşin yayılmasını, külün etrafı kirletmesini engelleyen) kullanılacak, yangına karşı kritik noktalara YSC’ler (Yangın Söndürme Cihazı) yerleştirilecektir. Bunların dışında kamp alanında ısınma veya yemek pişirme maksadıyla ateş yakmak kesinlikle yasaktır.

Kamp alanının kullanım günlerinde alan sorumluluğu Tepebaşı Belediyesi Spor Müdürlüğünde olacaktır. Etkinliklerle ilgili detaylı bilgi belediyenin sosyal medya hesaplarından, hazırlanacak broşürlerden veya 0530 158 34 28 numaralı idari birim numarasından alınabilecektir. Tüm kayıtlar, aşağıda linki paylaşılacak olan internet sayfası üzerinden yapılacaktır.

Aşağıda yazılı olan planlı kamplar dışında: Teknik Üniversitesi İzci Kulübü, Organize Sanayi Bölgesi Motivasyon Kampları, TMMOB ile de kamplar ve özel gün ve hafta kampları da planlanacaktır.

Gençlik Kampı

Cumartesi öğlen kampa giriş yapılacak, yerleşim sonrası dart, jenga ve voleybol etkinlikleri yapılacaktır. Akşam canlı müzik dinletisi gerçekleştirilecek, müzik sonrası doğa temalı bir film izlenecektir. Pazar sabah 4 km’lik trekking parkuru yürünecek, sonrasında faaliyet sona erecektir.

 • Yer: Kızılay Hasırca Kampı
 • Tarih: 28-29 Mayıs 2022
 • Başvuru: Etkinlik Yapılmıştır.

Çevre Haftası ve Bisiklet Kampı

Bisiklet dernekleri kendileri Cumartesi öğlene doğru kampa gelecek, güzergâhı bisikletle gelemeyecek olan diğer katılımcılar öğlen otobüsle bölgeye intikal edecek ve kamp öğleden sonra başlayacaktır. Akşam bisiklet ile ilgili sinema gösterisi yapılacak, ertesi sabah yoga sonrası kamp sona erecektir.

Sanat Kampı

Tepebaşı Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü olarak 25-26 Haziran 2022 tarihlerinde Eskişehir Kızılay Hasırca Kamp Alanında gerçekleştireceğimiz “Sanat Kampı” etkinliğine katılmak için başvuru formundaki bilgileri doldurmanızı istiyoruz. Çadırlı kampa katılmak istemeyip atölyelere katılacaklar için saat 11:00 – 18:30 arasında ulaşım sağlanacaktır. Günübirlik katılacaksanız ve eş zamanlı sanat atölyelerinden hangisine katılmak istiyorsanız formda tercihlerinizi belirtmenizi rica ediyoruz. Ayrıca “Kitap Takası” etkinliğinde takas etmek istediğin bir kitabı getirerek değişim yapabilirsin. - Günübirlik katılımcılar için girişler saat 16:00’ya kadar yapılacaktır. - Başvuru formunu doldurmayanlar kampa alınmayacaktır. - Acil durumlar dışında kampa giriş-çıkış saat 21:00’den sonra yapılmayacaktır. Kamp alanının şehir merkezine uzaklığı 30 km. dir. Ulaşım Tepebaşı Belediyesinin araçlarıyla sağlanacaktır. Özel Aracıyla gelmek isteyenler için kontenjan 20 araçla sınırlıdır. Size ait çadırınızı, matınızı varsa kamp sandalyenizi getirmeniz gerekmektedir. Kamp süresi boyunca su, çay, kahvaltı (paketli gıdalar) ve akşam yemeği tarafımızca sağlanacaktır. Bunun dışında öğle arasında tüketeceğiniz yiyecekleri ve içecekleri ( alkol hariç) yanınızda getirmeniz gerekmektedir. Kamp Planımız şöyledir;

  25 Haziran Cumartesi;
 • Saat 10:00 Çadır Kampına katılacaklar için Tepebaşı Belediyesi Önünden Hareket;
 • Saat 11:00 Sanat Atölyelerine günübirlik katılacaklar için Tepebaşı Belediyesi Önünden Hareket;
 • Kitap Takas Etkinliği (ETOS)
 • Saat 12:00-14:00 Fotoğrafçılık Atölyesi ( M. Özgür Çamurlu )
 • Saat 12:00-14:00 Resim Atölyesi (Serkan Küçüközcü)
 • Saat 13:00 Tiyatro Gösterisi ( Latif Tiftikçi)
 • Saat 14:00-16:00 Karikatür Atölyesi ( Yavuz Azizdoğan)
 • Saat 14:00-16:00 Seramik Atölyesi (Merve Yörükçü)
 • Saat 15:00 Yaratıcı Fikirler Atölyesi ( Doç.Dr. Bilge Kınam- Süheyla Evecen)
 • Saat 16:00-18:00 Tiyatro Atölyesi ( Dairo Fo Eskişehir)
 • Saat 16:00-18:00 Ahşap Boyama Atölyesi ( Buse Kuşcu)
 • Saat 18:30 Günübirlik katılımcıların için hareket saati
 • Saat 20:00 Canlı Müzik()
 • 26 Haziran Pazar;
 • Saat 08:00 Yürüyüş için hareket (4 km)
 • Saat 12:00 Hasırca Kamp Alanından Hareket.

 • Yer: Kızılay Hasırca Kamp Alanı
 • Tarih: 25 - 26 Haziran 2022
 • Başvuru: Etkinlik Yapılmıştır

Dağcılık Temalı Kamp

Dağcılık il temsilcileri, doğaya ilgi duyan herkes ve AKUT gibi dernekler kampa davet edilecektir. Cumartesi sabah başlayacak olan kampta denge lastiği olarak da bilinen slackline kurulacak, çeşitli yarışmalar (kaşıkla yumurta taşıma, çuvalla koşu, halat çekme vb.) düzenlenecektir. Gün içinde dağcılık söyleşileri yapılacaktır. Akşamında dağcılık temalı bir film izlenecek ve Pazar sabahı kamp sona erecektir.

 • Yer: Karakayalar Tırmanış Bölgesi
 • Tarih: 11 - 12 Temmuz 2022
 • Başvuru: İptal Edilmiştir

Pet bakım ve eğitim kampı

30-31 Temmuz tarihlerinde, Kızılay Hasırca kamp alanında gerçekleştirilecektir.
Kampın amacı; hayvanseverleri besledikleri ev hayvanlarıyla beraber çadır kampında ağırlamak, hayvan sahiplerini bakım, haklar ve sorumluluklar gibi eğitim konularında bilinçlendirmektir. Etkinlik, Tepebaşı Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü, Veteriner İşleri Müdürlüğü, Köpek Eğitmenleri Derneği (KÖPED) ve alanında uzman kişilerle beraber icra edilecektir. Kamp esnasında aşağıda görülen atölyeler açılacak, hayvan bakımı ile ilgili sohbetler gerçekleştirilecektir. Kampla ilgili merak ettiğiniz diğer detaylar ve atölye planlamaları önümüzdeki günlerde yayınlanacaktır. Hepinizi kampımızda görmek dileğiyle.
İtaat Eğitimi Atölyesi :
Bu atölyede; sezgisel liderlik, davranış sorunları çözümü eğitimleri verilecektir. Temel itaat eğitimi köpeğinizin öğrendiği temel itaat komutlarının yanı sıra sizinle daha uyumlu yaşamasını sağlayan bir eğitimdir. Bu eğitim sayesinde köpeğinin algısı açılmakta ve isteklerinizi daha net bir şekilde anlamasını sağlamaktadır. Katılımcı sayısı sınırlıdır.
Scentwork Atölyesi :
Tüm köpek ırkları için çeşitli oyunlarla koku eğitimi verilecektir. Köpeğiniz koku duyusunu kullanarak ödülleri bulacağı bir oyun olduğu için onun için çok eğlencelidir. Köpeğinizin ihtiyacı olan zihinsel egzersizi gerçekleştirmesini sağlar ve yorularak daha mutlu, dengeli ve sakin olmasına yardımcı olur. Katılımcı sayısı sınırlıdır.
Hayvan Hukuk Danışmanı :
Bu sunumda hayvanseverlere Türk Hukukunda Hayvan Hakları, Hayvanları Koruma Kanunu, Türk Ceza Kanunu’nda hayvanlarla ilgili yapılan düzenlemeler hakkında bilgi verilecektir. Tüm ilgilenenler katılabilir.
Klinik Psikolog :
Bu söyleşide psikoloğumuz tarafından, evcil hayvanınızın duygusal veya zihinsel sorunlar işe başa çıkma yöntemleri anlatılacaktır. Hayvanların davranışları incelenir ve yardımcı olabilmek adına zihinlerinde neler geçirdikleri belirlemeye çalışılır. Tüm ilgilenenler katılabilir.
Hayvan Sağlığı ve Bakımı :
Evcil hayvanların yaşam kalitesini arttırarak onlarla olan dostluk ve birlikteliğin uzun süreli olmasını sağlayabilmek her evcil hayvan sahibinin amacı ve hedefidir. Bu söyleşide evcil hayvanların yaşam kalitelerini arttıracak nitelikte bilinçli şekilde bakımın nasıl yapılması gerektiği anlatılacaktır. Tüm ilgilenenler katılabilir.
Veteriner İşleri Müdürlüğü Görev ve Sorumluluk Bilgilendirme Sunumu:
Bu sunumda Belediyelerin Sokak hayvanları ve evcil hayvanlar hakkındaki görev ve sorumlulukları hakkında bilgi verilecektir. Böylelikle hayvanseverler ile belediyenin aynı dilde konuşmaları ve sorunların çözümünün hızlandırılması amaçlanmaktadır. Tüm ilgilenenler katılabilir.

Perseid Meteor Yağmuru Gözlem Etkinliği

Perseid Meteor Yağmuru Gözlem Etkinliği 12 Ağustos 2022 Cuma günü akşam saat 21:00 'de Musaözü Tabiat Parkında gerçekleştirilecektir. Etkinlik alanının şehir merkezine uzaklığı 20 km.'dir. Ulaşım kontenjan sınırlamasıyla birlikte Tepebaşı Belediyesinin araçlarıyla sağlanacaktır. Özel Aracıyla gelmek isteyenler giriş ücretini ödeyerek giriş yapabilecektir.
- Gözlem için size ait matınızı varsa kamp sandalyenizi getirmeniz gerekmektedir.
- Etkinlik süresi boyunca yeme -içme ihtiyaçlarınızı Tabiat Parkı içerisindeki tesisten ücretli olarak karşılayabilirsiniz.
- Etkinlik boyunca belirlenen alanın dışına çıkmanız ve alkol kullanımı yasaktır.
- Etkinlik alanına hareket etmeden önce "Risklerin Kabulü Ve Onaylama Belgesini " imzalamanız gerekmektedir.
- Yalnız katılım sağlayacaklar için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir.
- Belediye araçlarıyla gelen katılımcıların en geç saat 03:00'de alandan ayrılması gerekmektedir.
Etkinlik Planımız şöyledir;
12 Ağustos 2022 Cuma;
Saat 19:30 - Espark Ulus Anıtı Önünden Hareket
Saat 21:00 - Gözlem Başlangıcı ve Meteor Gözlemi ile ilgili sunum
Saat 23:59 - İsteyenler için 1. Dönüş Hareket Saati ( Varış Espark Ulus Anıtı Önü)
Saat 03:00 - Kalan tüm katılımcılar için Dönüş Hareket Saati ( Varış Espark Ulus Anıtı Önü)
Başvurular bu online form ile yapılacaktır. Detaylı bilgi için 05301583428 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Avrupa Hareketlilik Haftası Kampı

Kamp Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında planlanmıştır. 17 Eylül günü öğlen kampa giriş yapılacak, yerleşim sonrası voleybol ve basketbol mini turnuvaları düzenlenecektir. Alanda serbest olarak masa tenisi, jenga, dart ve badminton oynanacaktır. Akşam film gösterimi gerçekleştirilecektir. Pazar sabah Yeni Sofça Hamamları bölgesine 4 km’lik trekking parkuru yürünecek, sonrasında faaliyet sona erecektir.

Başa Dön