Çocuk Senfoni Orkestrası Eğitim ve Çalışma Merkezi


Çocuk Senfoni Orkestrası Eğitim ve Çalışma Merkezi

Eskişehir'de her zaman ilkleri gerçekleştiren Tepebaşı Belediyesi bu kez de "İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası" ile fark yaratıyor. Çocuklarımızın sınava, seçmeye elemeye maruz kalmadan özgüvenle gelip birlikte müziği öğrenebildikleri ve birlikte müzik yapabildikleri bir merkez. Onları tüm tehditlerden uzak tutup, insanlığın evrensel değerleriyle olan bağlarını güçlendirecek bir sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirilen merkezimiz 10 adet sınıf ve 1 adet büyük orkestra salonunda oluşmaktadır.

Merkezimizde; Keman, Viyola, Viyolonsel, Kontrbas, Klarnet, Fagot, Flüt, Obua, Korno, Trompet, Trombon, Vurmalı Çalgılar eğitimleri çocuklarımız ile buluşturulmaktadır.

4 Adet orkestramız bulunmaktadır.

  • AHMET ADNAN SAYGUN ORKESTRASI
  • ULVİ CEMAL ERKİN ORKESTRASI
  • CEMAL REŞİT REY ORKESTRASI
  • FEVZİ ÇAKMAK ORKESTRASI

2015 yılından beri orkestralarımız bünyesinde 7 adet il dışı (İstanbul, Ankara, Çanakkale, İzmir) ve 2 adet yurt dışı (Belçika-Arnavutluk) olmak üzere toplam 25 konser sergilenmiştir. 2017-2018-2019 yılları içerisinde 5-6 yaş grubu 588 çocuğa enstrüman tanıtımı yapılmıştır.

Ayrıca orkestralarımız ;

  • Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından 10'ncusu düzenlenen 32 üye belediyenin 91 projeyle başvurduğu Sağlıklı Kentler Birliği 2018 Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Ödüllerinde Sosyal Sorumluluk kategorisinde Çocuk Senfoni Orkestrası ödüle layık görüldü.Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı(Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı) Menderes Mehmet Tevfik Türel, Tepebaşı Belediye başkanımız Dt.Ahmet Ataç'a ödülü takdim etti.
  • 15.konserimiz Belçika Neerpelt kentinde avrupa genç müzisyenler festivaline katılan çocuklarımız 3.oldular
  • Özel Kalem Dergisinin 9.düzenlediği yerel yönetim ödüllerinde kültür sanat müzik kategorisinde Türkiye'nin en iyi ilçe belediye ödülünü almak üzere Çocuk Senfoni merkezimizden 10 çocuğumuz İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Uçaksavar Kampüsü Ayhan Şahenk Salonu'na katılımda bulundular.

Çocuk Senfoni Orkestrası, mahallelerdeki çeteleşmeyi, çocuklarımızın yanlış özentilere kapılmasını, küçük yaşta bağımlılıkla tanışmasını engellemenin bir aracı olarak kuruldu. Çocuklar, Tepebaşı Belediyesi'nin bu güne kadar hayata geçirdiği çocuk ve sanat merkezleri, spor tesisleri sayesinde yeni bir geleceğin kapılarını açıyorlar.

İletişim Adres


Zafer Mahallesi Gaffar Okkan Caddesi No: 74 /A 0 222 321 12 79
Başa Dön