Bahçelievler Belde Evi Meslek Edindirme Kurs Merkezi


Bahçelievler Belde Evi Meslek Edindirme Kurs Merkezi

Tepebaşı Belediyesi Bahçelievler Belde Evi Meslek Edindirme Kurs Merkezi 10.09.2014 yılında faaliyete girmiştir. 1. Derslik 50 kişilik 2. Derslik 25 Kişilik sınıflardan oluşan 156 m2 olan Merkez tüm yetişkin bireylere meslek edindirme üzerine MEB onaylı sertifikalı kurslar açılarak hizmet vermek amaçlı planlanmıştır. Merkezde öncelikle yetişkin kadın erkek ve üniversite öğrencisi gençlerimize yönelik uygun ortamlarda çalışabilecekleri ve aile bütçesine katkı sağlayabilecek bireylerin hastane, büro, okul, otel, vb. gibi kurum ve kuruluşlarda iş bulabilmelerinde yardımcı personel yetiştirmek ve eğitimlerini alabilmelerini sağlamak amacıyla Tepebaşı Nafiye-Hüseyin küçük oğlu halk eğitim & Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB) onaylı sertifikalı ve katılım belgeli kurslar açılarak topluma yararlı kendine güvenen çalışabilecekleri bireyler olmalarında katkı sağlamayı amaçlamıştır. Tüm yetişkin ev hanımlarının aile ekonomisine katkı sağlamaları amaçlı acılan hobi kurslarıyla kadınlar için girişimcilik destek projesi (KEDEV) ve maya destekli kredi evde ve hanımeli sokağında stantlar açarak küçük çaplı bir iş yapan ya da yapmak isteyen tüm kadınlara girişimcilik eğitimleri temel bilgiler gönüllü danışmanlar tarafından merkezde ücretsiz verilmiştir.

Bahçelievler Meslek Edindirme Kurs Merkezinde 2014-2018 yılları içerisinde acılan kurslar diksiyon etkili konuşma, yaratıcı drama, İngilizce, Almanca, Türkçe, cilt bakımı, örgü işi, keçe yapımı, takı yapımı, dekoratif boyama, taş boyama, kâğıt rölyef, halk oyunları, bağlama gibi eğitime ve el sanatlarına yönelik derslerden 2014-2018 Yılı içerisinde acılan 14 (on dört ) hobi kurslarından 1.200 kursiyer eğitimlerden faydalanarak katılım belgelerini merkezden almışlardır.

MEB onaylı sertifikalı kurslarda; Konaklama seyahat hizmetleri, hasta ve yaşlı bakımı, büro yönetimi, ön muhasebe, temel muhasebe, misinalı takı yapımı, bağlama kursu gibi sertifika belgeli eğitimlerini alan 100 (yüz) kursiyerlerden, 10 kursiyer otel, hastane, büro işleri gibi kurum ve kuruluşlar da işe başlamışlardır.

2018 yılında açılan Bahçelievler halk oyunları ekibi 25 kadın kursiyer ile birlikte Tepebaşı Belediyesinin etkinliklerinde yer almaktadırlar.

2015-2018 yıllar içerisinde halk sağlığı eğitim semineri, obezite, dengeli beslenme, menopoz, üreme sağlığı, diyabet ve hipertansiyon, akut kurtarma, kadına şiddete hayır semineri, ketem, kadınlarda kanser ve farkındalık, topluma destek hizmet eğitimi girişimcilik finansal okuryazarlık liderlik eğitimleriyle beraber 600 kursiyer eğitimlerden faydalanmışlardır.

Tepebaşı Belediyesi Hanımeli sokağına Bahçelievler Belde Evi Meslek Edindirme Kurs Merkezin?den 20 (yirmi) kadın kursiyer almış oldukları el sanatları eğitim kurslarını stantlarda satış amaçlı sergileyerek öz güvenlerini geliştirmek ve aile ekonomisine destek olmak sosyalleşmek amaçlı kendiişlerinin patronu olmuşlardır.

Bahçelievler Belde Evi Meslek Edindirme Kurs Merkezinde 2014 ve 2018 yılları içerisinde tüm eğitim faaliyetlerden yararlanan kadın kursiyer sayısı 2.085 kişiye ulaşmıştır.

Verilen Kurslar

İletişim Adres


Bahçelievler Mahallesi Billur Sokak Akman Apartmanı No:6 Tepebaşı/Eskişehir 0 222 323 44 39
Başa Dön