Özel Kalem Müdürlüğü

Özcan ERKAYA
Özcan ERKAYA

Özcan ERKAYA

Özel Kalem Müdürü

Başkanlık Makamı'nın görev ve sorumluluklarında kendilerine yardımcı olmak ve Belediye Başkanı'nın mevcut yükünü hafifletmek Özel Kalem Müdürlüğü'nün görev ve yetkileri dahilindedir.

Başkanlık Makamı'nın emir ve direktiflerini müdürlüklere ulaştırmak,

Takip ve sonuçlandırılmasını sağlamak görevleri kapsamındadır.

Belediye' de hizmet veren tüm müdürlüklerin kendi aralarında ve bu müdürlükler ile Başkanlık Makamı arasındaki işbirliği ve koordinasyonu temin etme görevi Özel Kalem Müdürlüğü'nün önemli görevleri arasındadır.

Başkanlık'a ulaşan vatandaş talepleri ve şikayetleri değerlendirilip, Belediyemizi ilgilendirenlerin çözümleri sağlanırken, diğer kamu kurum ve kuruluşlarını ilgilendiren talep ve şikayetlerin çözümlenmesinde vatandaşa yardımcı olunmaktadır.

Vatandaş, kurum ve kuruluşlardan gelen Başkan ile görüşme istekleri titizlikle takip edilip Başkanımızın programının müsaade ettiği çerçevede en kısa sürede bu randevu talepleri karşılanmaktadır.

Özel Kalem Müdürlüğü'nün bir diğer hizmeti ise çeşitli açılış ve törenlere Belediye Başkanı' nın iştirak etmesini temin etmek, herhangi bir sebepten dolayı Belediye Başkanı'nın katılamadığı organizasyonlara Başkanlık Makamı adına çelenk ya da çiçek göndermektir.

Ayrıca, Belediye Başkanı adına taziye ve kutlama mesajları gönderilmesi Özel Kalem Müdürlüğü'nün görevi kapsamında olduğu gibi, her türlü konuda Belediye Başkanı'nın en iyi hizmet vermesi için sağlıklı bir ortam yaratılması da görevleri arasındadır.

Yönetmelik


Başa Dön