Atatürk

Su Sporları Merkezi

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK SPOR KOMPLEKSİ SU SPORLARI MERKEZİ

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK SPOR KOMPLEKSİ SU SPORLARI MERKEZİ

Mustafa Kemal Atatürk Spor Kompleksi Su Sporları Merkezimiz yeşil bina özelliğine sahip bir tesistir. Su Sporları Merkezi çevre dostu ve enerji tasarrufu alanında yeşil bina uygulamalarını uluslararası alanda sertifikalandıran LEED Sertifikasını Altın Puan kriteri ile alan Türkiye’nin ilk kamu binasıdır.

Su Sporları Merkezi akıllı bir bina olarak tasarlanan tesis güneş panelleri sayesinde elektrik enerjisinin yüzde 10’unu, ısınma enerjisinin yüzde 20’sini sağlayabiliyor. Yağmur sularını depolayarak bunun bahçe sulamasında kullanılmasını da sağlayan Su Sporları Merkezi binada bulunan 11 adet ışık tüpü aracılığıyla çatının 1- 6 metre aşağısına güneş ışınları taşınarak ortamın doğal aydınlatılması yapılıyor. Binanın tamamı (kazanlar, ısı pompaları, güneş enerji sistemleri, aydınlatma, ses havuz sistemleri) otomasyon programı ile yönetiliyor.

Su Sporları Merkezi içerisinde bir adet 25 metre uzunluğunda altı kulvarlı yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, bir adet 250 metre kare ve bir adet 25 metrekare rehabilite ve eğlence havuzunun yanı sıra 110 metre kare bir açık havuz bulunurken ayrıca vatandaşların ücretsiz olarak yararlanabileceği yoga, pilates, aerobik, masa tenisi, toplantı salonları ve step alanları da hizmet veriyor.

Su sporları merkezindeki tüm etkinliklerinin amacı başta yüzmenin ve sporun her yaşta insan için faydalarını vurgulamak ve herkesin kolayca ulaşabileceği, faydalanabileceği bir tesis yaratmak. Çocuklarımızın gelişiminde önemli bir yere sahip olan yüzme sporu bölgemizde olabildiğince yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Yılın her mevsimi rahatça kullanılabilen bu tesisten pek çok vatandaşımız faydalanmaktadır.

2015 Haziran aynıda faaliyete geçen Su Sporları Merkezi olarak; engelli bireyler başta olmak üzere, okul öncesi yaş gruplarından başlayarak yetişkinler dâhil tüm yaş gruplarını su sporları ile tanıştırmak, sevdirmek ve su sporlarına ilgiyi arttırmak hedeflenmiştir.

Adres: Ertuğrulgazi Mahallesi Alpar Sokak Tepebaşı Mustafa Kemal Atatürk Spor Tesisleri

Telefon: 0 (222) 310 39 45

 

BURCU ÇELİK - Tesis Sorumlusu

ANTRENÖRLER

SERKAN AYDIN - Sportif Koordinatör

ENGİN KAZAN

AYBARS SAWİŞ

İMGE OSMANAĞAOĞLU

DİĞDEM TÜRKAN BEK

ERSİN EKİNCEK

SERKAN YABANABAT

GÜNDÜZ ÇAĞLAR ALSAN

KORAY ÜNDER

OĞUZHAN AZBOY

BETÜL CAN

CANKURTARANLAR

ZUHAL BAŞAY

HÜSEYİN ÖZGÜR YILMAZ

GÜRKAN KIZILKAYA

MUZAFFER UÇAN

Tüm Gruplar Program Saatleri İçin Tıklayınız - PDF

SedefMedya
SehriKesfet