GENÇ AŞÇILAR YARIŞTI


Tepebaşı Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu kapsamında düzenlenen Pişmiş Toprak Kaplarda Genç Aşçılar Yarışması’nda birbirinden lezzetli yemekler yarıştı.

Tepebaşı Belediyesi’nin bu yıl 12.’sini düzenlediği Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu ile birlikte gelenekselleşen yemek yarışmaları da vatandaşların yoğun ilgisi ile devam ediyor.

Down Sendromlu Çocuklar Arası Yemek Yarışması ve Belde Evleri bünyesindeki kadınların katıldığı Yöresel Yemek Yarışması’nın ardından, Türkiye Aşçılar Federasyonu’na (TAFED) bağlı Eskişehir Aşçılar Derneği işbirliğinde, Eti Eski Fabrika alanında gerçekleştirilen Genç Aşçılar Yemek Yarışması, hünerli ellerin rekabetine sahne oldu. Kırmızı et ve beyaz et olmak üzere 2 kategoride gerçekleştirilen yarışmada, 22 farklı şehirden aşçı derneklerinin genç üyeleri yarışırken; yemekleri değerlendiren jüri üyeleri ise TAFED yetkililerinden oluştu. Yemek yarışmasının ardından düzenlenen törene, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkanı Zeki Açıkgöz, Eskişehir Aşçılar Derneği Başkanı Turan Etli ve 22 farklı şehirden aşçı derneklerinin temsilcileri katıldı.

Burada bir konuşma yapan Başkan Ataç, “Türkiye Aşçılar Federasyonu ve Türkiye’nin çeşitli illerinden aşçı derneklerine çok teşekkür ediyorum, yıllardır bizleri yalnız bırakmıyorsunuz. Yöresel yemekler bizim için çok önemli özellikle pişmiş toprakta pişirilmesi çok önemli. Alanda bulunan Türkiye’nin pek çok noktasından aşçı dostlarımızı görünce iyi ki bu etkinliği yapıyoruz, diyorum. Sosyalleşmek o kadar güzel ki, yıllardır büyüyerek devam ediyor. Bu kadar insanın bir araya gelmesi, yapılan işin paylaşılması çok önemli bir olay. Ben hepinize emeklerinizden dolayı, etkinliğimize verdiğiniz katkılardan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Hepinizin ellerine sağlık” diye konuştu.

Yapılan değerlendirmeler neticesinde et kategorisinde Büşra Kestel birinci, Doğa Can Beydilli ikinci, Muammer Yılmaz üçüncü olurken; beyaz et kategorisinde ise Esra Nur Topaloğlu birinciliği, Ömer Başkurt ikinciliği ve Filiz Akboğa da üçüncülüğü elde etti. Törende konuşmasının ardından Başkan Ataç’a anı tabağı takdim edilirken; sponsor firmaların (Erken Et, Horibika, Bonna, İnoksan, Trinoks, T-Chef Üniforma, If Performance, Spr Pub, Hatır Kahvesi, Çoşkunöz Holding) temsilcilerine verdikleri destekten dolayı teşekkür edildi.

Etkinlikte ayrıca bir önceki gün gerçekleşen Down Sendromlu Çocuklar Arası Yemek Yarışması’na katılan öğrencilere de madalyaları takdim edildi.

iletişim Adres


Tepebaşı Belediyesi
Hizmet Binası

Hoşnudiye Mah. Şahin Cad. No:84
Tepebaşı / Eskişehir
0 (222) 211 40 00 0 (222) 320 88 88 bilgi@tepebasi.bel.tr

Rakamlarla Tepebaşı

Başa Dön