Atatürk

TEPEBAŞI BELEDİYESİ HABERLER

Haber Resim

KİOSK CİHAZLARI HAYATI KOLAYLAŞTIRIYOR

Tepebaşı Belediyesi teknolojiyi aktif kullanarak yurttaşların belediye hizmetlerine daha hızlı, kesintisiz ve sorunsuz ulaşabilmesini sağlıyor.

Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından çeşitli merkezlere yerleştirilen kiosk cihazları sayesinde, Kent halkı, Tepebaşı Belediyesi’ne gelmeden belediye hizmetlerinden yararlanabiliyor. Kiosk cihazlarıyla, Tepebaşı Belediyesi’nin projeleri ve etkinlikleri hakkında bilgi alınabiliyor, web sitesinden haber ve videolar takip edilebiliyor. Cihazlardan fotoğraf çekilerek e-posta aracılığıyla paylaşılabiliyor.

Engelliler yolda kalmıyor

Engelli yurttaşlar, kioks cihazlarına eklenen bir sistem sayesinde araçlarını ücretsiz şekilde şarj edebiliyorlar. Tepebaşı Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından NEO, Espark, Kanatlı, Özdilek AVM’ler ile Su Sporları Merkezi’nde konumlandırılan Kiosk cihazlarına entegre edilen bir sistem sayesinde akülü engelli araçları şarj edilebiliyor.

Kullanıcılar, araçlarını şarj etmenin yanı sıra, belediyenin web sayfasını izleyebiliyorlar. Yurttaşlar, yaklaşık 45 dakikalık şarj süresinde interneti de kullanabiliyorlar. Projenin bir diğer olumlu yanı ise benzer hizmeti veren cihazların yüksek maliyetlerine karşın, kiosk cihazlarına entegre edilen sistemin 10 kat daha ucuz olması.

Eklenme Tarihi: 20.03.2017

Haberle İlgili Fotograflar

SedefMedya
SehriKesfet