Atatürk

TEPEBAŞI BELEDİYESİ HABERLER

Haber Resim

TEPEBAŞI'NDAN VEFA PROJESİ

TÜRK FUTBOLUNDA İZ BIRAKANLAR ESKİŞEHİR’DE ÖLÜMSÜZLEŞECEK

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi “Altın Ayaklar” projesiyle bir ilke daha imza atıyor. Futbolumuzun unutulmaz isimleri, ayak ve el izleriyle ölümsüzleştirilecek. Tepebaşı Belediyesi’nin yaklaşık iki buçuk yıldır sürdürdüğü çalışmayla futbol tarihimizin unutulmaz kramponlarının ayak izleri, file bekçilerinin de el izleri alındı. Ayak ve el izleri, Eskişehir’in en işlek yerlerinden biri olan Espark önündeki alana yerleştirilerek, futbol severlerin izlenimine açılacak. Açılış, 20 Ekim 2012 Cumartesi günü saat 11.00’de Espark AVM yanındaki Tepebaşı Belediyesi Sanat Evi önünde yapılacak.

UNUTULMAZ İSİMLER

Başta Eskişehirspor’un efsane takımında yer alan futbolcular olmak üzere, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor gibi Türk futbolunun önde gelen kulüplerinin futbolcuları bu projeye dahil edildi. Yakın bir geçmişte kaybettiğimiz Fenerbahçe’li Lefter Küçükandonyadis ve Alex, Galatasaray’lı Coşkun Özarı ve Metin Kurt,’un yanı sıra Beşiktaş’lı Sanlı Sarıalioğlu, Trabzonspor’lu Şenol Güneş, Eskişehirspor’lu Fethi Heper, İsmail Arca, Nihat Atacan ve Ender Konca gibi futbolcular ile Amigo Orhan gibi unutulmaz 50 isim yer alıyor.

Futbolcular, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Eskişehirspor’un efsane kadrosunda yer alan kaptan Fethi Heper tarafından ziyaret edilerek futbolcuların ayak izleri ve el izleri alındı. Ayak ve el izleri daha sonra pik üzerine döküldü. Pik üzerinde; futbolcunun adı, imzası, kulüp logosu, oynadığı dönem tarihi ile Tepebaşı Belediyesi’nin logosu bulunuyor. Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, “İki buçuk yıldır uğraştığımız altın ayaklar projesi artık hayata geçer duruma geldi. Profesyonel futbolda emeği geçmiş, efsaneleşmiş çok önemli futbolcularımız vardı. Bunların anısına, bunların unutulmaması için böyle bir vefa projesi hazırladık. Futbolcular arasında Lefter, Can Bartu, Hakan Şükür, Süleyman Seba var. Bunlar gibi 50 futbolcumuz var. Ayak izlerini aldık ve onları pik döküme aktardık. Daha ayak izini alacağımız pek çok futbolcu var. Türkiye’de ilk olan böyle bir proje, futbol severlerin çok hoşuna gidecek. Zaman zaman burayı ziyaret etme ihtiyacı duyacaklar.” dedi.

 

 

               

12.10.2012

 

Eklenme Tarihi: 12.10.2012

Haberle İlgili Fotograflar

SedefMedya
SehriKesfet