TEPEBAŞI BELEDİYESİ DOĞAL YAŞAM MERKEZİ

İnsanlarla birlikte yaşamaya alışmış ve evcil hayvan statüsüne giren her sokak hayvanından sorumluyuz. Sağlıklı bir çevre için onların da bu çevrenin sağlıklı birer figürlerine dönüşmeleri gerektiği bilinciyle sahipsiz sokak hayvanlarının sağlık kontrollerini yapıyor ve onlara sıcak yuvalar buluyoruz. İlköğretim öğrencilerini merkezde oluşturulan büyük bir parkta ağırlıyor onlarla yaşamı paylaştığımız dostlarımız, sokak hayvanları hakkında sohbetler ediyoruz.

Merkezimizde sokak hayvanlarına kısırlaştırma, sahiplendirme ve tedavi hizmetleri veriyoruz. 5199 sayılı kanun gereği sahipsiz veya küpesiz sokak hayvanları toplama ekipleri tarafından toplanıp barınağımıza getiriliyor. Burada kısırlaştırılıp, kuduz aşısı yapılan hayvanlar mikroçip takılıp ve kulağına küpe takıldıktan sonra eğer sahiplenilmezse tekrar alındığı bölgeye bırakılıyorlar.

MİSYONUMUZ

"Sağlıklı Toplum ve Sağlıklı Çevre" hedefimize ulaşmak için insana, çevreye ve sokak hayvanlarına duyarlı bir biçimde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Vatandaşlarımızın beklentilerini karşılayabilmek üzere, modern yöntem ve uygulamalarla hizmet veriyoruz. Yasalarla bize verilen yetkiler çerçeve-sinde sokak hayvanlarından insanlara geçebilecek hastalıklarının önlenmesi amacıyla sokak hayvan-larının rehabilitasyonunu sağlıyoruz. "

VİZYONUMUZ

"Amacımız; yeterli teknik donanım ve eğitimli personel desteğiyle sağlayacağımız hizmetlerin kali-tesini artırmak, gelişen teknolojiyi takip edip hayata geçirmek; mevcut şartları insana, çevreye ve sokak hayvanlarına duyarlı bir anlayışla vatandaşlarımızın ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak düzeye getirmek için sürekli geliştirmek, iyileştirmek ve bunu yaparken de hizmet kalitesinden ödün vermemektir. "