ADAPTİF BİNİCİLİK

Hayatlarını engeller ile sürdüren kişilerin binicilik sporunu yaparak kendilerine güven duygusunu kazandırıp başara bildiklerini göstermek için at sevgisi ile beraber yaptıkları spordur.

Amaç: Atın faydalarından yararlanıp güven duygusunu kazandırıp öğrenme becerilerini geliştirmek denge duruş ve koordinasyonlarının gelişmesini sağlamak.


Gerekli belgeler:

Eğitimlerimize katılmak isteyen kişi veya okulların Tepebaşı Belediye Başkanlığı Veteriner İşleri Müdürlüğü Doğal Yaşam Merkezi ' ne gelip görüşme yapması gerekmektedir.

ESKİŞEHİRDE ATA BİNMEYEN ÇOCUK KALMASIN

Mayıs 2012 den bu yana Tepebaşı Belediye Başkanlığı Veteriner İşleri Müdürlüğü Doğal Yaşam Merkezi olarak çocuklarımızı ata bindirmeye başladık. Onları at ile tanıştırmak çocuklarımızın daha mutlu olmasını sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz.

HAYDİ ÇOCUKLAR DOĞAL YAŞAM MERKEZİ SİZİ AT BİNMEYE DAVET EDİYOR.

Binişlerimiz okulların başvurusu ile gruplar halinde yapılmaktadır.

Gerekli belgeler


MİSYONUMUZ

"Sağlıklı Toplum ve Sağlıklı Çevre" hedefimize ulaşmak için insana, çevreye ve sokak hayvanlarına duyarlı bir biçimde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Vatandaşlarımızın beklentilerini karşılayabilmek üzere, modern yöntem ve uygulamalarla hizmet veriyoruz. Yasalarla bize verilen yetkiler çerçeve-sinde sokak hayvanlarından insanlara geçebilecek hastalıklarının önlenmesi amacıyla sokak hayvan-larının rehabilitasyonunu sağlıyoruz. "

VİZYONUMUZ

"Amacımız; yeterli teknik donanım ve eğitimli personel desteğiyle sağlayacağımız hizmetlerin kali-tesini artırmak, gelişen teknolojiyi takip edip hayata geçirmek; mevcut şartları insana, çevreye ve sokak hayvanlarına duyarlı bir anlayışla vatandaşlarımızın ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak düzeye getirmek için sürekli geliştirmek, iyileştirmek ve bunu yaparken de hizmet kalitesinden ödün vermemektir. "