Sevgili Dostlar

Evlilik, insan yaşamının en önemli evresini oluşturmaktadır. Çocukluk ve ergenlik dönemini geride bırakıp, yetişkin birer birey olarak, kendi isteğimizle, hiç kimsenin baskı ve etkisinde kalmadan aldığımız evlilik kararı, gelecek yıllarımızın şekillenmesinde de etkili olacaktır. Bireyin, ruhsal ve diğer açılardan kendisini evliliğe hazırlaması, beraber olacağı insanı seçmesinde vereceği doğru karar, evlilik kurumunun devamlılığını belirleyecektir. Evlilik, kadın ve erkeğin arasında, karşılıklı anlaşmaya dayalı toplumsal bir kurumdur. Bu toplumsal yapı; sevgiyi, karşılıklı anlayışı, cinselliği, dayanışmayı içerir. Resmi nikâh ile eşlerin ve dünyaya gelecek çocuklarının sağlık, miras ve kişisel haklarını düzenlediği gibi, bireyin bir sevgi ortamında ve eğitimli bireyler olarak yetişmesini de sağlar. Yaşamlarını birleştirmek adına Tepebaşı Belediyemize başvuru yapan çiftler, yasal gerekliliklerini yerine getirip, bu isteklerini içtenlikle bize iletmektedir. Çiftlere, evlilik yaşamı boyunca mutluluk, esenlik ve sağlık diliyorum.

Tepebaşı Belediye Başkanı

Dt. Ahmet ATAÇ

MÜRACAAT EVRAKLARI, ALINDIĞI TARİHTEN İTİBAREN 6 AY SÜRE İLE GEÇERLİDİR. NOT: EVRAK GEÇERLİLİK SÜRESİ 180 GÜN OLARAK HESAPLANACAKTIR.

EVLİLİK BAŞVURU EVRAKLARI DÜZENLENDİĞİ TARİHTEN İTİBAREN 6 AY (180 GÜN) SÜRE İLE GEÇERLİ OLDUĞUNDAN İSTENİLEN NİKAH GÜNÜ BU TARİH ARALIĞINI GEÇMEYECEKTİR.

  • Evlenen Tüm Çiftlerimize Ömür Boyu Mutluluklar

Gerekli Evraklar

Adres

Email: ccc@tepebasi.bel.tr

Telefon: (222) 211 40 00 / 4800 / 4222 / 4802

Adres: Hoşnudiye Mahallesi Şahin Cd. No:84 26130 ESKİŞEHİR

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü